AB Giraitės ginkluotės gamykla (GGG), vykdydama veiklą vadovaujasi Korupcijos prevencijos politika nustatančia pagrindinius taikomus principus ir įsipareigojimus korupcijos prevencijos srityje.
Pagrindiniai principai – užtikrinti veiksmingą korupcijos prevencijos politikos funkcionavimą, korupcijos pasireiškimo rizikos mažinimą, darbuotojų nepakantumą korupcijai. Tai reiškia, kad Bendrovė netoleruoja piktnaudžiavimo tarnyba, nepotizmo, neetiško elgesio, neteisėtų dovanų, interesų konfliktų, kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu ir kitų korupcinių nusikalstamų veikų, korupcijos pasireiškimo formų bei skatina skaidrumą, nešališkumą, teisėtumą, lygiateisiškumą, konfidencialumą bei siekia savo akcininkų, partnerių, investuotojų, klientų, darbuotojų pasitikėjimo.
Įvardinti principai yra deklaruojami ir įgyvendinami, remiantis žemiau išvardintais įrankiais:
Sistemiškai funkcionuojantis korupcijos prevencijos veiksmų planas, padedantis mažinti korupcijos apraiškų tikimybę GGG.
Nulinės tolerancijos korupcijai politika, apimanti ir antikorupcinio elgesio taisykles bei etikos kodeksą GGG.
Aktualūs Bendrovės vidaus teisės aktai, procedūros, standartai, užtikrinantys skaidrumą bei mažinantys korupcijos pasireiškimo rizikas.
Bendrovėje periodiškai pravedami visuotiniai arba tikslinių grupių antikorupciniai mokymai, organizuojamos teminės diskusijos, vykdomos apklausos, įgyvendinamos jų rezultatus atliepiančios iniciatyvos. Pasirinktais vidiniais informaciniais kanalais nuolat transliuojama aktuali, antikorupcinį sąmoningumą didinanti medžiaga. Pasirinktose veiklos srityse atliekamas rizikos vertinimas ir pasirenkamos priemonės joms suvaldyti. Siekiant skaidrumo, supaprastintos kontrolės, nuolat peržiūrimos lokalios procedūros, tvarkos, priimant sprendimus, taikomas daugumos arba grupinio konsensuso modelis.
PRANEŠKITE APIE PAŽEIDIMĄ
Vykdydami korupcijos prevenciją, kviečiame Bendrovės darbuotojus, klientus ir visuomenę pranešti apie neteisėtus galimai korupcinio pobūdžio AB Giraitės ginkluotės gamyklos darbuotojų veiksmus.
Informacijos apie pažeidimus pateikimo tvarka ir administravimas AB Giraitės ginkluotės gamykloje (toliau – Bendrovėje) plačiau reglamentuotas Nulinės tolerancijos korupcijai politikoje bei pridedamuose/ papildančiuose lokaliuose dokumentuose.
Siekdami kaip įmanoma kompetentingiau įvertinti informaciją apie galimus korupcinio pobūdžio atvejus, prašome kuo detaliau aprašyti galimą pažeidimą, nurodant jo padarymo vietą, laiką ir turimą informaciją apie pažeidėją, pažeidimo pobūdį.
Pranešti galite:
skambindami įmonės pasitikėjimo linija +370 612 40276; +370 37 302390;
laisva forma rašydami elektroniniu paštu pranesimai@ggg-ammo.lt, kurį administruoja atsakingas už korupcijos prevenciją darbuotojas - personalo vadovė, direktoriaus padėjėja ir direktorius;
užpildę (ne)anoniminį pranešimą
vadovaujantis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu, rekomenduojame pranešimą teikti užpildant standartizuotą pranešimo apie pažeidimą formą (dokumentą galite parsisiųsti iš žemiau pateikto sąrašo) ir atsiųsti nurodytu elektroniniu paštu
Apie korupcijos atvejus bendruoju pagalbos numeriu 112 taip pat galite pranešti išorinėms institucijoms (Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai, Finansų ministerijai (pranesimai@finmin.lt).
Gautus pranešimus, atsižvelgiant į jų turinį, Bendrovėje nagrinės vidaus tvarka paskirtas kompetetingas subjektas-personalo vadovė (esant poreikiui-sudaryta komisija). Nagrinėjime negali dalyvauti darbuotojas (-ai), dėl kurio (-ių) veiksmų pranešime yra išreikštas susirūpinimas. Pateikti asmens duomenys bus tvarkomi tik pranešimų tyrimų tikslais, užtikrinant jų konfidencialumą Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
Kiekvienas asmuo turi teisę informaciją pateikti anonimiškai, t. y. nenurodydamas savo vardo, pavardės ir (ar) kontaktinių duomenų. Tačiau jei Pranešėjas nurodys savo kontaktinius duomenis ir tai, kad nori būti informuotas, turėsime galimybę susisiekti ir prireikus patikslinti įvykio aplinkybes bei informuoti apie pateiktos informacijos nagrinėjimo rezultatus bei priimtus sprendimus. Grįžtamasis ryšys teikiamas per protingą terminą (ne ilgesnį kaip 20 darbo dienų) prieinama (Pranešėjo įvardinta/pageidauta) kontaktine forma (telefonu/el.paštu).
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Žinomai melagingą informaciją pateikęs arba valstybės ar tarnybos paslaptį ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.